Úvod

1. června 2006 v 15:48 | zuzáček |  Oomph!
Na úvod bych chtěla napsat něco o skupině Oomph! protože se mi to fakt líbí, mám je ráda.
Takže. Tuhle úžasnou skupinu tvoří tři správní týpci - Dero, Flax a Crap. Vznikli ve Wolfsburgu, německém městě. Po podepsání smlouvy s nahrávací společností "Machinery Records" prorazili se singlem Ich bin du v roce 1991. Později s ještě více úspěšným Der neue Gott. První album s názvem Oomph! vyšlo v roce 1992 a bylo plné kytar a anglických textů. Potom v roce 1993 vyšel singl Breathtaker.
V roce 1994 vyšlo další album - Sperm vydáno společností "Machinery" - "Dynamica", založenou speciálně pro rozvoj těžké hudby. V tomto roce nahráli k písni Sex i video - své první. To bylo pak zakázáno na MTV, kvůli záběrům starého páru při sexu. Obal alba byl také cenzurován a snažily se zakázat i koncerty, bohudík neúspěšně. O rok později vyšlo album Defekt, na němž byla míchaná angličtina s němčinou. Bylo to nejhlasitější a nejagresivnější album Oomph! kvůli kombinování elektroniky s kytarami. V roce 1996 se kapela zúčastnila festivalů "With full force" a "Wacked open air", a vydala své čtvrté album Wunschkind, tematikou věnované zneužívání dětí.
Skupina se stávala stále populárnější hlavně díky zajímavým vystoupením a mimikou zpěváka Dera. Později přestali být kluci spokojeni s nahrávací společností "Dynamica" a přešli k "Virgin Records".
Poprvé do hitparád se dostávají až díky pátemu albu Unrein v roce 1998. Tento rok se stal úspěšný i z hlediska turné. Oomph! vystoupili na "Dynamo", kde bylo víc jak 250 tisíc lidí. O rok později vydávají album Plastik Dero se snažil obsáhnout na "Plastik" co největší spektrum. Nahrávání nového singlu Fieber se zúčastnila Nina Hagen. Na podzim roku 1999 předskakovali během evropského turné "Skunk Anansie", a poté uspořádali vlastní.
V roce 2000 kapela hlavně vystupovala, a v roce 2001 se vrátila do studia pracovat na novém albu. Jejich singl Supernova se stal hitem díky mnohostrannosti jejich unikátního stylu a album Ego se v roce 2001 dostalo opět do popředí hitparád nejprodávanějších alb v Německu.
Následující turné s oblíbenou kapelou HIM bylo velmi úspěšné. Koncerty byly vyprodané a návštěvníci nadšení. Zdá se však, že skupina Oomph! se teprve rozjíždí.
Bylo vydáno album Wahrheit oder Pflicht v roce 2004. Je to první album, na kterém jsou všechny singly zpívané německy. Hitovka Augen auf bodovala ve všech hitparádách. Nakonec skončila jako nejlepší píseň z alba na 7. místě v německé hitparádě 100 nej hitů 2004. V tomto roce vydali i singl Brennende liebe, který se stal natolik oblíbený, že znovu vydali toto album s touto písní jako bonusem. V tomto nadmíru úspěšném roce vydali také singl Sex hat keine Macht, 2x uspořádali turné po Německu, byli nesčetněkrát nominováni na různá ocenění a nakonec si získali titul nejlepší skupina roku při 1LIVE RADIOAWARD.
Mě osobně se Oomph! moc líbí a myslím že jejich slibně se rozvíjející se kariéra ještě zdaleka nedosáhla vrcholu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 štajsíček štajsíček | E-mail | 6. června 2006 v 17:18 | Reagovat

jj sou super...maj pekný písničky;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama