Sean Paul

20. června 2006 v 17:13 | zuzáček |  Kluci k nakousnutí
Sean Paul Henriques se narodil 8. ledna 1973 v jamajském hlavním městě Kingston. Měl to štěstí, že jeho rodiče, kteří v sobě mají jamajskou, portugalskou i čínskou krev, si žijí na místní poměry velmi slušně. Jeho matka je známou místní malířkou a otec obchodník, takže malý Sean vyrůstal v klidu a pohodě ve farnosti Sv. Ondřeje daleko od městského gheta. Vyrůstal od třinácti do devatenácti let jen s mámou, protože tátu za nešťastných okolností zavřeli na šest let do basy. Po svých rodičích ale získal vlohy ke sportu a tak jezdil už ve čtrnácti letech závodně plavat na nejrůznější závody kolem Jamajky.
Jamajský rodák Sean Paul je největším hudebním objevem roku 2003. Jeho album "Dutty Rock" se prosadilo na obou stranách Atlantiku a je momentálně nejúspěšnějším "warnerským" titulem na starém kontinentu. A to vše díky megahitu "Get Busy", který se stal teprve druhou reggae skladbou v historii, která se dostala na vrchol americké singlové hitparády!
Světový velvyslanec stylu dancehall reggae představil na podzim 2005 své další album s názvem "The Trinity", které navazuje na jeho průlomový debut "Dutty Rock", kterého se prodalo po celém světě šest miliónů a který získal ocenění Grammy. Příprava tohoto alba trvala téměř tři roky a Sean na něm spolupracoval se žhavými producentskými jmény jamajského dancehallu. A přestože byl Sean osloven mnoha velikány hip-hopu, hrdě říká, že toto album vzniklo zde, ve Třetím světě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama